Jak si zajistit budoucnost?

Současný svět je typický svojí všudy přítomnou nejistotou a změnou. Dnes pracujete v mocné nadnárodní firmě a zítra ráno se můžete dovědět, že tato firma přesunuje výrobu do Vietnamu a že o lukrativní práci přicházíte.  Jak si v tomto prostředí zvýšit jistotu zajištěné  budoucnosti?

Jedinou jistotou je neustále si zvyšovat svoji kvalifikaci, aby i když u jednoho zaměstnavatele přijde k otřesu, kolem Vás bylo mnoho dalších, kteří Vaše služby potřebují.

Dnes se zdá, že podniky lidem ruce „utrhnou“. Je to ale záležitost velice, velice dočasná. Čeká nás hospodářská krize (světové obchodní společenství zažívá mimořádně rozsáhlé otřesy) a současně s tím nástup automatizace a robotizace.

I v takovém, méně vlídném prostředí, ale bude mimořádný zájem o pracovníky, kteří mají potřebné vzdělání v oboru (čím vyšší, tím lepší příležitosti), jsou schopni žít a pracovat v plně informatizovaném světě, ve kterém budou podniky používat technologie s umělou inteligencí. Manuální, netvořivé pracovní pozice, kterých je dnes většina, budou rychle zanikat.

A tak maturita je jen první krok do nového světa a vaší kariéry.

jak si zajistit budoucnost